Smartfon pomógł zmierzyć ciśnienie krwi – taka czeka nas przyszłość?

Rozwój smartfonów to coś, o czym można opowiadać godzinami. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, że rozwój to niekończąca się historia. Zawsze jest tak, że coś można zrobić lepiej. Świetnym przykładem są choćby plany Samsunga – Samsung ma patent na technologię mierzenia ciśnienia krwi dzięki składanemu smartfonowi. Ponadto niewykluczone, że niedługo dowiemy się, jaki efekt przyniosła realizacja zamiarów.

Mierzenie ciśnienia krwi będzie możliwe już w lipcu?

Zacznijmy od tego, że wniosek patentowy miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Dokumentacja została zatwierdzona i opublikowana – stało się to 25 marca tego roku. Jak można usłyszeć, opatentowana technologia może znaleźć się w smartfonie typu Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip. Co więcej, tak się składa, że czekamy na premiery tych typów. Obie premiery powinny mieć miejsce już niedługo, bo w lipcu tego roku.

O co chodzi?

Interesują Cię szczegóły nowości? W takiej sytuacji na pewno trzeba pamiętać o dwóch czujnikach obrazu zlokalizowanych pod dolną powierzchnią zginanego wyświetlacza. Skorzystanie z czujników jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy przyłożyć palec (do jednego lub dwóch miejsc).

Warto jeszcze spojrzeć na sprawę z innej strony – skoncentrowaliśmy się na ciśnieniu krwi, ale to niejedyna informacja o zdrowiu, na jaką możesz liczyć – można również wziąć pod uwagę wiek naczyniowy, sztywność tętnic czy poziom stresu i zmęczenia. Podczas publikacji danych ma dochodzić do uwzględnienia płci, masy i pomiaru BMI. Wszystkim zależy na tym, aby wynik jak najbardziej odzwierciedlał realia.