Czy korzystanie ze smartfona podczas ładowania jest dobrym rozwiązaniem?

Kłopoty z baterią w smartfonie to temat, o którym można opowiadać długo. Najprostszy przykład – z jednej strony trzeba zrobić coś pilnego, a z drugiej okazuje się, że należy szukać ładowarki.

Korzystanie ze smartfona podczas ładowania

Niektórzy mogą też dodać, że nie wolno korzystać z urządzenia, kiedy się ładuje. Takie stawianie sprawy można zrozumieć, ale najważniejsze są fakty – czy takie ograniczenie rzeczywiście jest konieczne?

Na wstępie należy odnieść się do tego, co ma wpływ na obawy. Trudno mówić za wszystkich, ale można pokusić się o przypuszczenia. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że ładowanie nagrzewa baterię, a używanie smartfona przekłada się na wyższą temperaturę innych układów. Musimy jednak uwzględniać działanie kontrolerów, których zadaniem jest dbanie o właściwą temperaturę.

Niemniej jednak wypada odnotować, że korzystanie z telefonu i ładowanie to nie jest coś, co powinno mieć miejsce nieustannie. Można więc powiedzieć, że to nie jest do końca tak, iż możemy mówić o micie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że znaczenie mają cykle ładowania. Mówiąc najprostszym językiem, chodzi o pewne zjawisko, które pojawia się, gdy telefon jest używany i ładowany. Jeżeli stan ten utrzymuje się nieustannie (czy też po prostu bardzo długo) może okazać się, że pewne obszary baterii nie są w najlepszym stanie. Istotne jest również to, że mowa o problemie, w przypadku którego jest tylko jedno rozwiązanie – zapobieganie. Wszystko ma swoją wytrzymałość, a w przedstawionej sytuacji mamy więcej cykli ładowania.