Jaki smartfon kupić w 2022, tak aby cieszyć się nim przez kilka kolejnych lat?

Najlepszy smartfon? Smartfony to jedno z urządzeń, jeśli nie jedyne, bez którego trudno jest nam sobie wyobrazić współczesne życie. Nie rozstajemy się z nim zwykle na dłużej niż godzinę (chyba że śpimy), bo jego funkcjonalności ułatwiają nam wykonywanie wielu codziennych czynności. Smartfon nie tylko umożliwia nam komunikację z bliskimi, ale też dostęp do banku, poczty, czy wykonywanie zdjęć. Jest zwykle pierwszym źródłem informacji. Niestety jednak, na rynku pojawia się co chwilę dużo modeli różnych producentów i nie wiem często jaki smartfon kupić, by była to inwestycja na kilka lat.

Jakie cechy powinien mieć najlepszy smartfon

Zanim przejdziemy do szczegółów technicznych, należy sobie zadać pytanie o to, na czym nam naprawdę zależy, jeśli chodzi o cechy smartfonu. Najlepszy smartfon powinien mieć przecież takie cechy i spełniać takie funkcje, których sami od niego oczekujemy. Czego zatem Ty oczekujesz od smartfonu? Wielu użytkownikom zależy na poniższych cechach.

  1. Dobry smartfon powinien mieć ładny wyświetlacz. Taki, który będzie cieszył oko i pozwoli na wygodne przeglądanie treści. Warto zwrócić uwagę na rozdzielczość i częstotliwość odświeżania, która wpływa na jakość wyświetlacza, zwłaszcza w trakcie oglądania filmów.
  2. Kolejną ważną cechą, jaką powinien mieć zaawansowany smartfon, jest dobra bateria. Smartfony są często używane do wielu różnych czynności, dlatego też musisz zwrócić uwagę, aby bateria trzymała jak najdłużej. Ważne jest także szybkie ładowanie baterii. Nie każdy smartfon oferuje funkcję szybkiego ładowania. Najlepsze telefony oferują też bezprzewodowe ładowanie indukcyjne, co pozwala uniknąć problemów z gniazdem ładowania.
  3. Dobry smartfon to taki, który ma dobrze działający aparat główny i aparaty dodatkowe. Warto zwrócić uwagę na jakość zdjęć, które można wykonać przy użyciu smartfonu. Wyposażony w kilkukrotny zoom, panoramiczny obiektyw i możliwość robienia zdjęć w ruchu, aparat z optyczną stabilizacją obrazu to podstawa. Aparat powinien robić dobrej jakości zdjęcia, nawet w słabych warunkach oświetleniowych.
  4. Kolejną ważną cechą jest dobra pamięć wewnętrzna. Smartfony mają często bardzo dużo danych, dlatego też musisz mieć pewność, że Twój smartfon ma odpowiednią pojemność pamięci, a jeśli jej nie ma to sprawdź, czy ma możliwość jej zwiększenia poprzez podłączenie kart pamięci.
  5. Dobry smartfon to taki, który jest łatwy w obsłudze. Powinien być prosty w użytkowaniu i mieć przejrzysty interfejs.
  6. Ważne jest także, aby smartfon był wydajny i szybki. Nie powinien się on wieszać ani zacinać, dlatego musi mieć wydajny procesor.
  7. Wreszcie, smartfon powinien mieć solidną obudowę i być odporny na uszkodzenia mechaniczne. Aby uznać smartfon za poręczny telefon, musi także dobrze trzymać się w dłoni.

Jak wybrać smartfon

Wiele osób, zastanawiających się jaki smartfon kupić, nie myśli o tym, jak długo będzie go używać. Tymczasem jest to istotna sprawa. Producenci smartfon wypuszczają na rynek nowy model nawet co kilka miesięcy, chociaż nie zawsze oferuje on nowe funkcjonalności. Nie wpadnij w tę pułapkę i zwracaj uwagę na parametry techniczne. Kupując smartfon, wyposażony w wydajne podzespoły, jak szybki procesor, dobry aparat fotograficzny, obiektyw szerokokątny, ekran wysokiej rozdzielczości z dużą częstotliwością odświeżania to podstawowe cechy, jakie powinien spełniać, byś mógł używać go przez kilka kolejnych lat. Ponieważ jednak, na rynku jest wiele modeli, zwracaj szczególną uwagę na to, by odpowiadały współczesnym warunkom technicznym. Smartfon, między innymi powinien mieć obsługę sieci 5G, która oferuje dostęp do szybkiego Internetu, co jest wręcz niezbędne przy częstym korzystaniu z szeregu aplikacji, które wymagają do niego dostępu.

Czytnik linii papilarnych, głośniki stereo – co jeszcze powinien mieć najlepszy smartfon?

Obsługa smartfonu to rzecz drugorzędna, ale ważna z punktu widzenia użytkownika, który oczekuje wysokiego standardu. Takie funkcje jak szybki czytnik linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy, umożliwiają szybki dostęp do aplikacji smartfonu. Wymagający użytkownicy docenią także co najmniej potrójny aparat, wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Osoby, którzy lubią oglądać filmy na urządzeniu mobilnym zachwyci także ekran oled lub ekran amoled (w zależności od producenta), który oferuje wysoką jakość obrazu. Dobre głośniki, oferujące świetną jakość dźwięku, czy ładowanie bezprzewodowe to cechy, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. Jednak jakie smartfony faktycznie oferują to wszystko?

Najlepsze smartfony, czyli jakie?

Możesz pomyśleć, że cechy, o których piszemy, zarezerwowane są dla smartfonów z najwyższej półki, czyli najdroższych, ale niekoniecznie tak jest. Wiele urządzeń średniej klasy jest w stanie spełnić takie wymagania. Niezależnie od tego, czy wolisz urządzenia z systemem iOS, czy z systemem Android, sprawdź ranking smartfonów, z którego dowiesz się, jakie współczesne smartfony są w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Ranking telefonów to także dobre źródło opinii fachowców o danym modelu. Dlatego, jeśli zamierzasz kupić smartfon, który posłuży Ci kilka lat, warto je poznać.