Do czego przydaje się smartwatch

Inteligentne zegarki stanowią najczęściej po prostu przedłużenie smartfona, choć często obsługują one również aplikacje, dzięki którym mogą pełnić funkcję przenośnych centrów multimedialnych, przydatnych w pracy, w domu albo na przykład podczas uprawiania różnych aktywności fizycznych. Inteligentny zegarek np. apple watch, sprawia, że obecnie użytkownicy tych elektronicznych gadżetów mają dostęp do mnóstwa zróżnicowanych modeli, oferowanych w bardzo różnych przedziałach cenowych.

Technika ukryta w zegarkach smartwatch

Jak wygląda nowoczesny zegarek sportowy smartwatch? Jest to najnowocześniejsze urządzenie z funkcjami, które pozwalają śledzić postępy sportowe, wykonywać połączenia, wysyłać i odbierać SMS-y, korzystać z Internetu i sieci społecznościowych, monitorować sen, mierzyć tętno, a nawet można robić zdjęcia. Możliwości oferowane przez smartwatche rosną wykładniczo i nic nie wskazuje na to, by ich popularność miała spadać.

Najważniejsze zalety smartwatchy

Smartwatche zyskują coraz większą popularność ze względu na swoje liczne zalety, które przeważają nad wadami. Do najważniejszych zalet inteligentnych zegarków należy prosta obsługa oraz możliwość personalizacji, co sprawia, że korzystanie z nich jest wygodne i przyjemne.

Wiele funkcji dostępnych w smartwatchach zdecydowanie zwiększa funkcjonalność. Większość smartwatchy pozwala otrzymywać powiadomienia z smartfona, wykonywać połączenia, surfować po Internecie lub słuchać ulubionych piosenek. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do rozrywki i możemy szybko odbierać połączenia bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni.

Poza wielbicielami nowoczesnych technologii Smartbandy są wybierane przez sportowców, którzy potrzebują szczegółowych i precyzyjnych analiz swoich wyników. Pomiar tętna, dobór odpowiedniego tempa ćwiczeń, dystansów i wysokości chodu to tylko podstawowe udogodnienia dedykowane sportowcom. Niewielkie rozmiary i wygoda noszenia sprawiły, że smartwatche zdetronizowały smartfony i stały się ulubionym gadżetem osób aktywnych.

Praktyczność i poręczność smartwatcha to kolejne istotne zalety. Jest to urządzenie, które nosi się na nadgarstku, a więc jest zawsze „pod ręką”. Zdalne sterowanie innymi urządzeniami, takimi jak smartfon czy odtwarzacz muzyki, to kolejna z przydatnych funkcji, które ułatwia życie.

Dodatkowo, na smart zegarku można:

– Sprawdzać godzinę i datę, czy prognozę pogody

– Liczyć kroki;

– Odmierzać czas (używając stopera lub minutnika);

– Nastawiać budzik;

– Zapłacić za zakupy w sklepie (Tylko model smartwatcha z NFC).

Zegarek smartwatch z Androidem czy iOs?

Smartwatche dostępne w ofertach sklepów współpracują z różnym oprogramowaniem. Nic nie stoi więc na przeszkodzie ku temu, aby nabyć smartwatch iOS, czyli Apple Watch, zegarek z systemem Android np. galaxy watch lub smartwatch z systemem Windows. Ponadto istnieją również urządzenia, które są kompatybilne z nawet wszystkimi trzema systemami. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć zegarek, który mu odpowiada, niezależnie od marki smartfona. Kupowanie tego typu zegarków jest świetne dla osób, które nie mogą lub po prostu nie chcą sięgać po telefon do kiszeni, lub torebki. Powiadomienia z poszczególnych aplikacji pojawiają się na ekranie swojego iPhone lub telefonu z Androidem.
Z poziomu zegarka można je odczytywać, jak również odbierać połączenia przychodzące i SMSy, sterować wybranymi programami mobilnymi, a nawet dzwonić i pisać wiadomości tekstowe, wówczas warto dobrać odpowiedni model i rozmiar wyświetlacza. To jednak nie wszystko, bo producenci urozmaicają swoje urządzenia o dodatkowe funkcje. Zegarki sportowe z wyższej półki z łącznością internetową często wspierają dedykowane aplikacje, pozwalając im np. na korzystanie z Internetu. Dodatkowo dostępne są opcje słuchania muzyki, używanie GPS czy nawet opcje sportowe – dzięki temu smartwatch może pełnić funkcję asystenta treningowego oraz zbierać dane takie jak przebyty dystans, ilość wykonanych kroków i/lub spalone kalorie itp. Wiele osób planuje zakupić zegarek na basen. Nie chodzi jednak wyłącznie o sprawdzanie na nim czasu. Odpowiedni smartwatch może także pomóc w skuteczniejszym monitorowaniu treningów pływackich lub inny rodzaj aktywności.

Inteligentne zegarki smartwatch a ich design

Wciąż ulepszanej funkcjonalności nie ustępuje także design. Producenci oferują inteligentne zegarki dla mężczyzn, kobiet, dzieci w różnych modelach i kolorach. Te małe i poręczne urządzenia mobilne mają wiele zwolenników niezależnie od płci i wieku. Smartwatche dla kobiet to nie tylko funkcjonalność pod każdym względem, ale także prawdziwe szaleństwo w fasonach i kolorach. Nie ma też problemów z kształtem. Dostępne na rynku smartwatche z prostokątnymi i okrągłymi ekranami. Producenci smartwatchy również dają możliwość odświeżenia zegarków, dzięki rosnącemu asortymentowi akcesoriów do zegarków. Ceny inteligentnych zegarków zaczynają się od kilkuset złotych, ale za większość technologii trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Rynek inteligentnych zegarków stale rośnie, co sprawia, że konsumenci są coraz bardziej zadowoleni. Producenci nie osiadają jednak na laurach i regularnie wypuszczają nowe modele, których zadaniem jest zdeklasować konkurencję i podbić serca użytkowników. Jeśli nie wiesz, jaki smartwatch wybrać, warto przymierzyć różne modele w sklepie stacjonarnym.