Szybka produkcja przypinek na własnej maszynie

Chcesz stworzyć własne, unikalne przypinki, ale nie wiesz od czego zacząć? Uwierz – produkcja przypinek w domowym zaciszu jest łatwa, wyjątkowo szybka i bardzo przystępna cenowo. Jednym słowem jest to szansa dla każdego. Wystarczy maszyna do przypinek oraz komponenty do przypinek i trochę kreatywności, a w mgnieniu oka będziesz cieszyć się własnymi, autorskimi gadżetami!

Dobra maszyna do przypinek to podstawa

Maszyna do przypinek, nazywana również prasą do buttonów, to główne narzędzie, które pozwoli Ci rozpocząć produkcję własnych przypinek. Oprócz niej będzie Ci potrzebny materiał do wykonywania przypinek, czyli tak zwane komponenty do przypinek. Dzięki nim możesz łatwo i szybko zamieniać swoje pomysły w oryginalne przypinki. Masz pomysł, tworzysz grafikę, następnie ją drukujesz i wycinasz, a potem korzystając z komponentów i maszyny całość przekuwasz w niepowtarzane przypinki. Pamiętaj, że maszyny do robienia przypinek dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb.

Idź na skróty, czyli zestaw do przypinek

Wszystko czego potrzebujesz w jednym zestawie! Skróć szukanie maszyny i kompatybilnych z nią komponentów, sięgając po odpowiedni zestaw do przypinek. Szybciej rozpoczniesz udaną produkcję przypinek. Taki zestaw do przypinek to nie tylko maszynka do przypinek ale równocześnie wszystkie niezbędne komponenty, w tym awersy, rewersy i folie ochronne. Dzięki niemu możesz zacząć robienie przypinek od razu jak tylko dojdzie do Ciebie przesyłka. Bez konieczności poszukiwania poszczególnych produktów w różnych sklepach.

Banalna produkcja przypinek w domu czy miejscu pracy

Na początek trzeba wymyślić i zaprojektować grafikę na własne przypinki. Później należy je wydrukować (oczywiście muszą mieć rozmiar dopasowany do robionych przypinek) i wyciąć. Kolejnymi krokami są umieszczenie w maszynie (zgodnie z instrukcją) wszystkich części komponentów do przypinek i wydruku oraz dwukrotne zaciśnięcie maszyny. To właściwie tyle – przypinka jest gotowa.

Jakie komponenty do przypinek są dostępne?

Jak już ustaliliśmy, kluczowym elementem produkcji przypinek oprócz maszyny są komponenty. Materiał, z którego powstaje przypinka jest dostępny w wielu wariantach i rozmiarach. Możesz kupować komponenty do przypinek w potrzebnej Ci ilości. Najczęściej opakowania dostępne są po sto sztuk. Oczywiście najpopularniejsze przypinki to te okrągłe. Wybór ich rozmiaru jest dosyć duży począwszy od najmniejszych o średnicy 25mm, poprzez bardzo popularne pośrednie rozmiary, czyli 32mm, 38mm, 50mm oraz 59mm, a skończywszy na największych dostępnych, a więc 75mm.

Choć przypinki kojarzą się głównie z agrafką, to maszynka do przypinek umożliwia wykonywanie wielu innego rodzaju przypinek. Należy zaopatrzyć się w komponenty wymagane do zrobienia interesujących nas przypinek. Te dostępne są również choćby z zapięciem na magnes czy żabką. Co więcej, maszyna do robienia przypinek pozwoli zrobić także magnesy na lodówkę, breloki, lusterka czy otwieracze do butelek! Wystarczy wybrać z pośród wielu dostępnych komponentów, by tworzyć niepowtarzalne gadżety z własną grafiką.