Bateria w smartfonie na sterydach

Istnieje kilka prostych trików żeby wydłużyć życie Twojej baterii…

Smartfony ułatwiają nam życie. Polegamy obecnie na nich niemal w każdej sytuacji – od zamówienia posiłku, zamówienie taksówki czy po prostu sprawdzenie godziny. Smartfon będzie tym bardziej niezawodny, im bardziej niezawodna będzie jego bateria. Z upływem czasu twój telefon z Androidem się starzeje i prawdopodobnie bateria nie będzie działać tak dobrze, jak na początku. Jednak nie ma się co załamywać. Jest kilka prostych sztuczek, aby wydłużyć jej żywotność.

Zapanuj nad aplikacjami

Klikając na aplikację pewnie myślisz, że sama się wyłączy i przestanie działać. Niestety – tak nie jest. Większość aplikacji pozostaje nadal aktywna i po prostu działa w tle. Przez to Twoja bateria prawdopodobnie będzie krócej działać. Ten problem może rozwiązać menadżer aplikacji na smartfony. Pomoże Ci on dowiedzieć się, jakie aplikacje wykorzystują najwięcej baterii.

Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień, a następnie kliknij Użycie baterii. Tam wyświetli ci się lista aplikacji, które są aktualnie uruchomione. Jeśli zależy Ci na wydłużeniu czasu baterii, możesz wymusić ich wyłączenie. Przejdź do ustawień aplikacji, następni kliknij menedżer aplikacji.

Następnie powinieneś ograniczyć światło.

Jeżeli cały czas używasz smartfona na pełnych ustawieniach jasności, to wiedz, że jest to bardzo wyczerpujące dla Twojej baterii. Oświetlenie rozładowuje akumulatorek szybciej. Jeżeli chcesz temu zapobiec wejść w ustawienia jasności i ustaw ją na niskim poziomie.

Ustaw swój telefon stan snu

W momencie, kiedy rzadko zerkasz na telefon, telefon przechodzi w ten stan. Jednak czasami zajmuje mu to dość długo. Ustaw limit czasu na ekranie telefonu komórkowego, tak aby okresie bezczynności szybko przełączał się w stan uśpienia.

Wyłącz łączność WiFi

Jeżeli akurat nie potrzebujesz z tego korzystać wyłącz WiFi. WiFi tak samo jak i Bluetooth nieustannie szukają w sieci z którymi mogą się połączyć. Aby je wyłączyć wejdź w ustawienia WiFi w telefonie

Wyłącz wibracje.

Tak, Twój telefon z Androidem wibruje wykorzystując do tego energię z baterii. Mały silnik wibracyjny jest bardzo energochłonny. Jeżeli Twój telefon nie jest wyciszony i nie potrzebujesz aktualnie używać wibracji, po prostu je wyłącz. To znacznie wydłuży działanie Twojej baterii.

Ogranicz usługi lokalizacyjne

Aplikacje chcą o Tobie wiedzieć jak najwięcej. Nieustannie wysyłają Ci powiadomienia, ale także sprawdzają Twoją lokalizację. Nie trudno się domyślić że to zżera długo dużo energii baterii. Przejdź do ustawień kliknij usługi lokalizacyjne i wyłącz je, jeśli nie korzystasz z aplikacji, którym jest to niezbędne. Usługi GPS w telefonie mogą być użyteczne, jeśli akurat korzystasz z mapy, jednak w większości wypadków, także możesz je spokojnie wyłączyć.

Ogranicz dane w tle

Niektóre aplikacje pobierają dane w tle aby się aktualizować. Jest jednak prosty sposób aby powstrzymać aplikacje przed zbyt dużą aktywnością. Przejdź do ustawień, naciśnij na dane użytkowe, następnie Przejdź do opcji menu a tam Wybierz pole wyboru restricted backend data.

Użyj opcji Greenify

Jeżeli przerasta cię całe to ogarnianie procesu zarządzania baterią, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Są aplikacje, które zrobią to za Ciebie. jeżeli zainstalowałeś na swoim telefonie wiele aplikacji to Greenify apps pomoże ci zrobić z nimi porządek.

Korzystaj z czarnej tapety

Użytkownicy, którzy posiadają telefon na systemie Android z wyświetlaczem AMOLED  powinni używać czarnej tapety. jasna tapeta to więcej energii potrzebne do wyświetlania jasnych barw. Nie trzeba być mędrcem, aby wiedzieć że piksele w kolorze czarnym nie potrzebują tyle światła co Tte w kolorze jasnym. Używając czarnej tapety nie tylko ograniczyć zużycie baterii, także pokażesz że cenisz minimalizm.

Tryb samolotowy

Jeżeli znajdziesz się w sytuacji owej podbramkowej czekając na przykład na ważny telefon i mając baterie na wyczerpaniu, możesz zawsze użyć trybu samolotowego. Co pewien czas go przełączać tylko w sytuacjach, gdy nie będziesz mógł skorzystać z niektórych opcji telefonu. Wtedy będziesz chociaż dostępny, włączając co pewien czas telefon w inny tryb.

Podsumowanie

Stosując się do podanych wyżej wskazówek znacznie wydłużysz żywotność swojej baterii, a także sprawisz że będzie ona działać dłużej. Po jednym naładowaniu. To cenne triki w przypadku, kiedy czekasz na ważny telefon lub musisz użyć aplikacji w jakiejś ważnej sytuacji. Warto także skorzystać z nich w przypadku, kiedy akurat zapomniałeś naładować telefon wieczorem.