Zachowawczość może się opłacić – smartfony świetnym przykładem

Rozwój smartfonów to coś, za czym pewnie wiele osób nie nadąża. Niemniej jednak uczciwie trzeba powiedzieć, że możemy mówić o zachowawczości. Bardzo często jest tak, że mamy swego rodzaju kontynuację. Można odnieść wrażenie, że największa zmiana, z jaką mieliśmy do czynienia to szansa na połączenie z internetem – wszak za połączeniem z internetem kryje się mnóstwo możliwości (wystarczy wziąć pod uwagę choćby aplikacje).

Dlaczego tak się dzieje?

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, co sprawia, że firmy nie decydują się na odważniejsze ruchy? Trudno mówić o szczegółach, ale zawsze można pokusić się o pewne przypuszczenia. Mówiąc wprost – niewykluczone, że powodem są złe doświadczenia.

Świetnym przykładem jest Microsoft Kin. Zresztą warto zadać pytanie, czy wszyscy pamiętają, o czym mowa? Dla niezorientowanych – z pełnym przekonaniem możemy mówić o jednej z największych porażek w historii telekomunikacji. Inwestycja wyniosła miliard dolarów, a propozycja okazała się kompletnym niewypałem. Wystarczy powiedzieć, że urządzenia wycofano po niecałych dwóch miesiącach. Warto może jeszcze przypomnieć działanie – przede wszystkim postawiono na system operacyjny, który był dopasowany do serwisów społecznościowych. Uważano też, że dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wysuwaną klawiaturę QWERTY. Nie można również zapomnieć, że oprogramowanie działało w chmurze (zdjęcia automatycznie trafiały na zewnętrzne serwery).

Oczywiście ryzyko może się też opłacić, ale czy podejmowanie ryzyka ma sens? Mówiąc najprostszym językiem, ryzyko jest ogromną szansą i ogromnym zagrożeniem.

W kontekście rozmów o innowacjach i ewolucji smartfonów nie można pominąć wpływu iPhone’ów na rynek serwisów technologicznych. Od momentu swojego debiutu w 2007 roku, iPhone nie tylko zdefiniował nowe standardy dla interfejsów użytkownika za pomocą swojego rewolucyjnego ekranu dotykowego, ale również przyczynił się do rozwoju rynku aplikacji mobilnych, co z kolei zrewolucjonizowało sposób, w jaki ludzie komunikują się, pracują i korzystają z rozrywki. Oprócz wprowadzania nowych technologii, takich jak Face ID czy zaawansowane systemy fotograficzne, smartfony Apple cechuje również popularność serwisów iPhone, oferująca wsparcie techniczne oraz usługi naprawcze na najwyższym poziomie. Ta ciągła innowacja i dbałość o serwis podkreślają, jak ważne jest dla firm w tej branży inwestowanie w nowe technologie i dostosowywanie się do zmieniających się oczekiwań konsumentów, nie tylko pod względem produktu, ale również jakości obsługi po zakupie.

One thought on “Zachowawczość może się opłacić – smartfony świetnym przykładem

  1. Nbzp 8 czerwca 2021 at 22:50

    Ze wszystkich aplikacji należy korzystać mając z tyłu głowy że nasze dane mogą prędzej czy później ulec wyciekowi!

Comments are closed.