Rozwój technologiczny jest aż nadto widoczny – czy to powód do niepokoju?

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że każdy wiek z czymś się wiąże. To nie przypadek, że nastolatkowie niejednokrotnie są nieodpowiedzialni. Ponadto można usłyszeć o tym, iż doświadczenie jest powiązane z mądrością. Oczywiście zawsze mogą zdarzyć się wyjątki – tyczy się to nastolatków, jak i osób, które są doświadczone.

Sprawa smartfonów

W ten sposób dochodzimy do smartfonów. Nie ulega wątpliwości, że smartfony pozwalają na wiele. Ponadto cały czas mamy do czynienia z rozwojem.

Częste korzystanie ze smartfonów nie wszystkim musi się podobać. To oczywiście nawiązanie do starszych osób. Zresztą weźmy sobie może pod uwagę rodziców – co możemy powiedzieć na temat rodziców, którym nie podoba się korzystanie ze smartfonów?

Można podejrzewać, że bardzo często jest tak, iż mamy skupianie się na jednym punkcie widzenia. Smartfony gwarantują mnóstwo możliwości – jeśli można skorzystać z interesujących opcji, to mamy jakikolwiek powód do narzekań? Oczywiście smartfony mają również swoje wady – nie możemy o tym zapominać. Zresztą wystarczy pomyśleć o aplikacjach – multum aplikacji może odciągnąć od nauki. Jeżeli pretensje rodziców dotyczą nauki, jest to czymś jak najbardziej zrozumiałym. To samo można też powiedzieć o zdrowiu. Świetnym przykładem jest choćby wzrok – można odnieść wrażenie, że problemy ze wzrokiem to ostatnio coraz częstszy kłopot.

Osoby krytykujące smartfony muszą zdawać sobie sprawę z tego, że koncentrowanie się na wadach jest niesprawiedliwe. Jeżeli smartfon pozwala na wiele ciekawych opcji, rezygnacja z urządzenia może okazać czymś nieprzemyślanym. Oczywiście nie oznacza to tego, że wady są bez znaczenia. Jest wprost przeciwnie – korzystanie ze smartfonów powinno wiązać się z wiedzą na temat plusów i minusów tej sytuacji.

One thought on “Rozwój technologiczny jest aż nadto widoczny – czy to powód do niepokoju?

  1. Mark 8 czerwca 2021 at 22:48

    Oczywiście ze nie. Technologii nie należy się obawiać!

Comments are closed.