Kradzież auta za pomocą smartfona – możliwa?

Czy wszyscy wiedzą, że kradzież samochodu za pomocą smartfona jest jak najbardziej możliwa? Być może brzmi to zaskakująco, ale realia są bezwzględne. Warto również dodać, że nie chodzi w tym momencie o zachętę do kradzieży – chodzi o świadomość. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rozwój ma swoje wady i zalety (koncentrowanie się wyłącznie na wadach jest niebezpieczne).

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli interesujesz się dokładnym przedstawieniem sytuacji, nie pozostaje nic innego jak zaczęcie od zalet. Czy nie jest tak, że nowoczesne auta potrafią samodzielnie wybrać serwis? Możemy również wziąć pod uwagę powiadomienie o awarii, umówienie wizyty czy zadbanie o potrzebne części. To wszystko może robić wrażenie, a to jeszcze nie koniec – wystarczy pomyśleć o danych dotyczących zwyczajów i stylu jazdy kierowcy. Gdy dodamy jeszcze łączenie się z przenośnymi urządzeniami (za pomocą systemu audio lub komputera pokładowego), sprawa wygląda tak, że hakerzy zyskują pewną furtkę. Duże znaczenie mogą mieć choćby wspomniane już zwyczaje podczas jazdy.

Czas na nowe wyzwanie

Rozwój smartfonów i wszystkiego wokół to coś, co absolutnie musi cieszyć. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że pojawia się (czy też pojawiło się) nowe wyzwanie – to oczywiście nawiązanie do możliwych oszustw. Ktoś może zapytać, co robić? To ważne pytanie, ale jest to pytanie, na które nie znamy odpowiedzi i w najbliższym czasie raczej nic się nie zmieni. W zasadzie jedyne, co można powiedzieć to to, że wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności.