Netflix zajmie się grami mobilnymi

Netflix kojarzy się z filmami i serialami. Trzeba też przyznać, że mowa o serwisie, który cieszy się ogromną popularnością. Niemniej w przyszłości może dojść do zmiany. Ponadto nie chodzi o filmy – możemy mówić na temat inwestowania w gry mobilne.

Odpowiedź na sytuację

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że gry mobilne cieszą się ogromną popularnością. Kiedy popularność jest spora, należy liczyć się, z tym że pojawią się różne plany. Chętnych na wielkie pieniądze nigdy nie brakuje.

Warte podkreślenia jest również to, że chodzi właśnie o gry mobilne. Gry mobilne mogą kojarzyć się z różnego rodzaju ograniczeniami (co zrozumiałe), ale jest jeszcze inny punkt widzenia – to oczywiście nawiązanie do ogromnej wygody. Gra nie musi oznaczać korzystania z komputera.

Co wiadomo na temat planów?

Wracając do planów, wypada zacząć od koncentracji na smartfonach i tabletach. Rzecz jasna ważne jest też podejście do klientów – gry będą stanowić część abonamentu Netflix. Możemy więc mówić o braku dodatkowych opłat, jak i treściach pozbawionych reklam. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że dotychczasowi subskrybenci nie mają prawa do narzekań.

Warto również wiedzieć, że to nie wszystko, o czym należy pamiętać – to dopiero początek. Dalsze plany zakładają obsługę Smart TV, komputerów i konsol. Pojawiła się też informacja, zgodnie z którą mamy spodziewać się tworzenia gier. Gry miałyby się opierać na franczyzach Netflixa.

Plany przedstawiają się pięknie, aczkolwiek musimy pamiętać o tym, że teoria nie zawsze przekłada się na praktykę. Istotne jest też to, że nie sposób odnieść się do czasu oczekiwania.