Facebook chce pozyskać nowych użytkowników – jak to rozumieć?

Co sądzisz na temat Facebooka i Instagrama? Która propozycja jest lepsza? Te pytania mają związek, z tym że Instagram stał się banerem reklamowym dla Facebooka.

Celem odwrócenie trendu?

Można przypuszczać, że takie działanie jest równoznaczne, z tym iż Mark Zuckenberg martwi się o swoje interesy. Dla niezorientowanych – Instagram jest własnością Facebooka. To samo można też powiedzieć o komunikatorze WhatsApp i Messenger, ale są to rozwiązania, które nie mogą konkurować z Facebookiem. Przy Instagramie sytuacja jest skomplikowana – można podejrzewać, że Zuckenberg przekombinował.

Z perspektywy Amerykanina najważniejszy jest Facebook, a tak się składa, że znaczenie Facebooka mogło w ostatnim czasie maleć. Jakby tego było mało, możemy mówić, że znaczenie Facebooka maleje na rzecz Instagrama. Wydaje się, że niektórzy twierdzą, iż Instagram jest po prostu lepszy.

Testy przeprowadzane na Instagramie

W ten sposób dotarliśmy do reklamy, o której było mowa na wstępie. Mówiąc najprostszym językiem, chodzi o powiadomienie, które widzi część użytkowników Instagrama. Część, ponieważ mamy do czynienia z testem.

Kiedy spojrzy się na szczegóły, widać listę funkcji i co ciekawe, nie są to opcje, których doświadczymy na Instagramie. Mowa o funkcjach dostępnych na Facebooku – jest to nic innego jak zachęcenie do korzystania z tej propozycji. Można też dodać, że jednocześnie pojawia się delikatna sugestia, zgodnie z którą Facebook jest lepszy od Instagrama.

Jeżeli testy przyniosą pozytywne efekty, należy liczyć się, z tym że powiadomienie będzie pojawiać się wszystkim.

Sprawdź, darmowy generator kodów QR