Czas zacząć nastawiać się na wzmacniane smartfony?

Na rynku smartfonów zawsze dzieje się wiele – nowości są czymś jak najbardziej normalnym. Z drugiej strony propozycje potrafią zaskakiwać – szczególnie że nowość może oznaczać powrót do tego, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej.

Czy czeka nas koniec pokrowców?

Weźmy sobie pod uwagę plan Nokii – firma opublikowała grafikę, która zwiastuje pojawienie się wzmocnionego smartfonu. Można też dodać, że mówi się o urządzeniu, w przypadku którego nie trzeba będzie korzystać z pokrowca.

Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, nie pozostaje nic innego jak przypomnienie sobie poprzednich przecieków. Dla niezorientowanych – możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z potwierdzeniem wcześniejszych doniesień. Warto również uwzględnić, że smartfon ma bazować na modelu X20 (tak wynika z docierających informacji).

Nie tylko Nokia

Wypada też podkreślić, że Nokia to niejedyna firma, która zdecydowała się na wprowadzenie wzmacnianego smartfona. Wystarczy cofnąć się do tego, co miało miejsce w czerwcu – Motorola postawiła na markę Defy. Wypada również przyznać, że jest to marka, o której pewnie już wiele osób zapomniało. Uwagę zwraca też fakt, że możemy mówić o powrocie do dalekiej przeszłościwzmacnianie urządzeń mogło wydawać się czymś, co nie interesuje Motorolę. Warto również pamiętać o Samsungu – chodzi o marzec i Samsunga Galaxy XCover 5.

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że pojawił się pewien trend. Mając to na uwadze, należy przypuszczać, że czekają nas kolejne wzmacniane smartfony. Oczywiście nie można też zapomnieć o najważniejszym – wzmacniane urządzenia wydają się potrzebne (powrót do tych urządzeń to nie jest przypadek).