Jak wybrać drona? Na co zwrócić uwagę?

Wiele osób marzy o własnym dornie, za pomocą którego można robić zdjęcia i nagrywać wideo z zupełnie innej perspektywy, czyli z lotu ptaka. Dron pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, latać nad wodą, między wierzchołkami gór. Możliwości jest naprawdę wiele, podobnie jak modeli dronów. Pora zastanowić się nad tym, jaki dron wybrać.

Zakup drona – co warto mieć na uwadze?

Obecnie nie ma żadnego problemu z zakupem drona, są to urządzenia powszechnie dostępne i to w coraz atrakcyjniejszych cenach. Pierwszym krokiem powinno być zastanowienie się nad przeznaczeniem drona, do czego chce się go wykorzystać. Potem trzeba określić swoje możliwości finansowe, ile jest się w stanie wydać na zakup tego gadżetu. Czasem lepiej dołożyć większą kwotę, bo cena idzie zwykle w parze z jakością. Na rynku nie brakuje dronów w cenie poniżej tysiąca złotych, jak również modeli za kilkanaście tysięcy złotych czy nawet droższych. Komercyjne modele mają standardowe wyposażenie, są łatwe do przenoszenia. Istotny przy wyborze drona jest jego zasięg lotu. Jeśli chce się uzyskać duże dystanse, to zaleca się wybrać drona sterowanego za pomocą specjalnego kontrolera. Z kolei osobom potrzebującym szybkiego i zwrotnego modelu, zaleca się wybrać drona sportowego. Czas lotu również ma znaczenie, a decyduje o tym wydajność baterii.

Przy wyborze drona powinno się mieć na uwadze kwestię bezpieczeństwa – zarówno swojego, jak i otoczenia. Warto zdecydować się na modele wyposażone w specjalne czujniki i różne mechanizmy będące w stanie wykrywać napotykane przeszkody, co umożliwi ich sprawne omijanie. Godnymi polecenia funkcjonalnościami będą też wskaźniki poziomu naładowania baterii i jakości sygnału radiowego. Każdego użytkownika powinien interesować sposób sterowania dronem, bezproblemowe kontrolowanie jego lotu. Istotne będą również dostępne akcesoria do wybranego modelu urządzenia i suport techniczny.

Chcąc kupić dobrej jakości drona i nie przepłacić niepotrzebnie, warto rozejrzeć się za promocjami. Nie brakuje ich na portalu Rabatio.com, na którym dostępne są między innymi kody rabatowe Media Markt, ale również kupony promocyjne do innych sklepów z elektroniką. Generalnie jeśli potrzebujesz rabatu na dany produkt warto zastanowić się na odwiedzeniem strony Rabatio.com. Warto też skorzystać z porównywarek cenowych, aby znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę zakupu drona.