Zamykanie aplikacji i zwalnianie pamięci RAM

Smartfony dają ogromne możliwości, ale trzeba przyznać, że mimo wszystko rzeczywistość nie musi odzwierciedlać oczekiwań. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy można znaleźć jakiś lepszy model? Można też zadać sobie pytanie, czy jest szansa na poprawę funkcjonowania?

Temat na długą rozmowę

Jak zapewne wiesz, jest to temat, w przypadku którego możemy rozmawiać długo. Mając to na uwadze, skoncentrujemy się na zamykaniu aplikacji i zwalnianiu pamięci RAM. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że są osoby, które wychodzą z założenia, iż takie działania wpłyną na przyśpieszenie pracy.

Wszystko brzmi pięknie, ale mamy do czynienia z mitem. Niektórzy mogą nawet dodać, że sytuacja przedstawia się zgoła odmiennie. Zacznijmy może od możliwości współczesnych urządzeńrealia przedstawiają się tak, że współczesne urządzenia same kontrolują czy jakaś aplikacja nie zużywa za wiele pamięci. Jeżeli spojrzymy na czas uruchomienia, najlepsze rozwiązanie jest wtedy, gdy aplikacja znajduje się w tle.

Dobrze też zadać sobie pytanie, do czego służy pamięć RAM? Pytanie może wydawać się proste, ale czy na pewno wszystko jest jasne? Krótko mówiąc, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przy pamięci RAM najważniejsze jest możliwie spore zużycie. Załóżmy również, że ktoś o tym nie wie i mamy do czynienia z chronicznym czyszczeniem. Taka sytuacja sprawia, że część plików będzie regularnie wczytywana – to nic innego jak marnowanie czasu. Do tego dochodzi też w jakimś stopniu bezużyteczność.

Jeżeli potrzebujesz jakiejś rady, chwilowa poprawa funkcjonowania możliwa jest dzięki wylogowaniu się z niepotrzebnych usług.