Xiaomi może zablokować telefon

Można przeczytać, że Xiaomi może blokować smartfony. Słyszy się też o tym, że taka opcja dotyczy urządzeń, które nie są przeznaczone formalnie na lokalny rynek. Musimy jednak pamiętać o tym, że komentarze nie zawsze odzwierciedlają to, jak przedstawia się sytuacja.

Możliwe wątpliwości

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że wątpliwości dotyczące dystrybucji są czymś jak najbardziej zrozumiałym. Wystarczy skupić się na faktach – lokalne przedstawicielstwa zachęcają wsparciem pozakupowym, natomiast import często pozwala zaoszczędzić. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym klienci muszą zadać sobie jedno istotne pytanie – co jest dla mnie najistotniejsze? Z drugiej strony nie możemy zapominać o punkcie widzenia producentów – producenci mogą mówić o stratach. Oczywiście są też miejsca, gdzie przedstawicielstwa nie ma, ale to temat na inną dyskusję.

Pozory mylą

Xiaomi blokuje aktywowanie telefonów spoza docelowej dystrybucji – tak wynika z opinii użytkowników. Kiedy nie mamy karty SIM z oczekiwanego regionu, na ekranie pojawia się monit, który informuje o pojawieniu się blokady. W takim przypadku jedyną dostępną opcją jest wykonanie połączenia alarmowego.

Niemniej nie jest tak źle, jak na pozór może się zdawać. Zresztą wystarczy powiedzieć, że możemy wyróżnić podział na rynki objęte embargiem i miejsca, w przypadku których konieczne jest odpowiednie oprogramowanie. Do tej drugiej grupy zalicza się choćby Polska.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły, dobrym pomysłem wydaje się Global ROM lub MIUI Polska. Można też usłyszeć, że jest możliwość całkowitego pozbycia się blokady regionalnejchodzi o odpowiednie Custom ROM-y.