TVP zamawia smartfony – co wiemy na ten temat?

Telewizja Polska ogłosiła postępowanie dotyczące dostawy 479 smartfonów i siedmiu tabletów. Temat ten jest o tyle ciekawy, że mamy do czynienia ze sporymi wymaganiami.

Co wiemy o sytuacji?

Mówienie o sporych wymaganiach wynika z tego, jak przedstawia się lista kryteriów. Zresztą wystarczy powiedzieć, że wyodrębniono aż 17 kategorii, z czego 15 odnosi się do smartfonów.

Jako że o szczegółach można mówić długo, skupmy się na tym, czym charakteryzuje się model 1. Model 1 wzbudza największe zainteresowanie i co warte podkreślenia, łączna kwota tej części zamówienia wynosi około milion złotych. Pewnie sporo osób zadaje sobie pytanie, ale o co dokładnie chodzi? Takie pytanie jest jak najbardziej zasadne, gdyż model 1 to określenie, za którym mamy różne kryteria.

Przy wspomnianych propozycjach znaczenie ma choćby produkcja – pod uwagę brane są tylko te urządzenia, które zostały wyprodukowane nie wcześniej niż w 2020 roku. Do tego można też dodać wagę (nie większa niż 185 gramów) czy ekran dotykowy o przekątnej od 6,0 do 6,5 cala. Jeżeli myślisz, że to koniec, jesteś w błędzie – dochodzi również minimum 64 GB pamięci wbudowanej i 4 GB pamięci RAM.

Nie ulega wątpliwości, że jest tego sporo, a przecież to tylko nawiązanie do części wymagań! Warto też odnotować, że wśród wymagań znajdziemy informacje dotyczące kolorów. Kolor ma znaczenie, ale czy to znaczenie jest jakoś szczególnie istotne? Każda osoba ma prawo do opinii, ale chyba większość osób zgodzi się, z tym że mamy do czynienia z przesadą.

Pamiętajmy też o tym, że na ten moment można mówić o tajemniczych planachnie ma informacji o konkretnych modelach. Choć z drugiej strony informacje są na tyle dokładne, że można poznać prawdę – tylko potrzeba na to czasu.