Co można powiedzieć o idealnym smartfonie?

Czy większość z nas zastanawiała się kiedyś nad idealnym smartfonem? Trudno powiedzieć, ale można przypuszczać, że dla niektórych nie ma nad czym rozmawiać.

Jak przedstawia się rzeczywistość?

Niemniej spróbujmy zastanowić się nad tym tematem. Najprościej mówić, że wszystko sprowadza się do gustu. W takim podejściu nie ma niczego złego, ale warto pamiętać, że rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Decyzja (czego by nie dotyczyła) z czegoś wynika.

Co więcej, OPPO postanowiło zlecić badanie dotyczące tego, jaki powinien być idealny smartfon. Jak się można domyślić, wnioski płynące z sondy mogą zaskakiwać. Warte podkreślenia jest również to, że w badaniu wzięło udział ponad 1000 osób w wieku 18-55 lat. Ponadto były to osoby, które mają własnego smartfona i regularnie z niego korzystają.

Na wstępie należy odnotować, że idealny smartfon ma charakteryzować się choćby wytrzymałością, dobrym aparatem czy niezłymi parametrami technicznymi. Można też dodać, że jednocześnie nie powinien kosztować wiele. Co by nie mówić, są to sprawy, w przypadku których raczej nie ma pola do dyskusji. Niemniej jednak jest to tylko pewien wycinek wniosków, czemu dowodzi np. brak wejścia mini-jack. Jakkolwiek to brzmi, ankietowanym łatwiej pogodzić się z brakiem tego wejścia niż z brakiem diody powiadomień! Trudno powiedzieć, z czego to wynika. Można także stwierdzić, że wielu z nas ma dziwne priorytety. Ciekawe jest też podejście do materiału, z którego ma zostać wykonany smartfon. Ciekawe, bo mamy spore rozbieżności – 29% osób postawiło na aluminium, ale jednocześnie ponad 1/4 mówiła, że mowa o czymś bez znaczenia. Wypada też zaznaczyć, że 19% badanych uznało, iż najlepszym wyjściem jest szkło.

Gdyby ktoś potrzebował więcej informacji, wszystko można bez problemu odnaleźć. Musimy jednak pamiętać o tym, że na koniec najważniejsza jest własna decyzja. Badania to nic innego jak określenie tego, co się dzieje wokół. Wskazówka, z której można skorzystać.