Usuwanie aplikacji na smartfonie z androidem

Czy zaliczasz się do osób, które często instalują aplikacje? Instalowanie aplikacji na smartfonie z androidem nie jest oczywiście niczym złym. Zakładając, że się nie przesadza.

Wiele możliwości

Nie ma co ukrywać, że instalowanie aplikacji wynika z tego, iż mamy mnóstwo możliwości. Można nawet powiedzieć, że zapominamy o tym, iż najważniejsze są nasze oczekiwania. Ponadto niewykluczone, że wydaje się, iż wszystko może pomóc (teraz lub później). Oczywiście po jakimś okresie okazuje się, że to bzdura.

Ważne jest też to, że niepotrzebne instalowanie aplikacji to coś więcej niż strata czasu. Możemy także mówić o braku miejsca na dane czy spadku płynności działania. Pozornie niegroźne działanie może przynieść poważne konsekwencje! To też dowód na to, że niezwykle istotna jest świadomość.

Czas zająć się usuwaniem

Załóżmy też, że w pewnym momencie przychodzi opamiętanie i co za tym idzie, nie pozostaje nic innego jak usuwanie zbędnych aplikacji. Bardzo ważna jest też odpowiedź na pytanie, czy aplikacje usuwa się pojedynczo?

Można przypuszczać, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż są dwie możliwości – usuwanie pojedynczo i usuwanie przynajmniej dwóch aplikacji naraz. Usuwanie pojedynczo to temat, którego nie trzeba poruszać – trudno podejrzewać, aby ktoś nie wiedział, co robić. Przy drugiej możliwości jest inaczej.

Sklep Play

Jeśli chcesz uniknąć pojedynczego usuwania aplikacji, pora zajrzeć do Sklepu Play. Następny krok to tapnięcie na ikonę profilu – ikona ta umieszczona jest w prawym górnym rogu ekranu. Kolejna sprawa, o której należy pamiętać to zdecydowanie się na zarządzanie aplikacjami i urządzeniami. Potem zostaje już tylko zarządzanie, czyli zaznaczenie wszystkiego, co ma zostać usunięte.