Telefon komórkowy – gdzie kupić?

Stając przed koniecznością zakupu telefonu, wiele osób zastanawia się co wybrać. Nowy czy używany model? Wszystko zależy od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na jego zakup, a także naszych wymagań odnośnie parametrów sprzętu. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie można kupić telefon komórkowy oraz jaki wybrać.

Nowy czy używany model?

Wiele osób nie raz zastanawiało się co wybrać: nowy czy używany telefon. Otóż jak wiadomo, nowy telefon ma swoje zalety, jednak jego wadą jest dość wysoka cena. Niejednokrotnie za taką samą kwotę można kupić smartfon wiodącej marki o bardzo dobrych parametrach i w świetnym stanie technicznym. Wybierając model używany, możemy dostać urządzenie z zaawansowanymi funkcjami i świetnym aparatem. To możliwość posiadania flagowego modelu w tej samej cenie co typowe telefony ze średniej półki cenowej. Używane modele to również idealna opcja dla osób, które uwielbiają często zmieniać swoje urządzenia. Dzięki temu mogą zmieniać swój telefon częściej, nie wydając ogromnej sumy pieniędzy.

Co istotne, kupno telefonu używanego to postępowanie ekologiczne i ograniczenie konsumpcjonizmu. Przedłużając żywotność urządzenia, ograniczamy produkcję kolejnych modeli, a tym samym nie ma konieczności utylizacji starych. Pamiętajmy również, że czasami może udać się, nabyć telefon używany wraz z paragonem i obowiązującą gwarancją. Wystarczy jedynie dobrze poszukać ogłoszenia nowe i używane telefony, dzięki którym można skorzystać z wyjątkowych okazji. Oczywiście nowe modele telefonów są również bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na ich zakup i cieszy się ich funkcjonalnością. Wszystko zależy od preferencji użytkowników.

Gdzie można kupić nowe i używane modele telefonów?

W ostatnich latach ceny smartfonów gwałtownie wzrosły, przez co zauważa się rosnący trend zakupu używanych urządzeń. Co istotne, Polacy chcą postępować proekologicznie, ograniczając produkcje śmieci, z tego powodu często stawiają na używane modele. Istnieje wiele miejsc, w których bez problemu można znaleźć urządzenia w dobrych cenach. W zależności od tego, jaki telefon chcemy kupić, można odwiedzić popularne sklepy rtv, a także komisy i lombardy. W takich miejscach można znaleźć nowe i używane telefony różnorodnych marek. Można również popytać wśród znajomych i rodziny, gdyż czasami ktoś może chcieć sprzedać swój stary model telefonu. Świetną opcją jest poszukanie telefonu w Internecie na popularnych portalach ogłoszeniowych np. na Pokato.pl. To renomowany serwis, gdzie znajdziemy wiele ofert, zarówno nowych, jak i używanych telefonów. Czasami możliwe jest również negocjowanie ceny, a także dopytanie sprzedawcy o szczegóły oferty i parametry urządzenia. Pamiętajmy, że na portalach ogłoszeniowych możemy również sprzedać swój stary telefon. W końcu po co mamy przetrzymywać go w domu w szufladzie, skoro można go sprzedać, zarabiając na tym trochę pieniędzy.

Przymierzając się do zakupu telefonu, warto w pierwszej kolejności określić, jaki model nas interesuje. Dzięki temu dużo łatwiej będzie znaleźć interesującą ofertę. Często może zdarzyć się tak, że używany telefon będzie dużo tańszy niż nowy, a nie będzie posiadał żadnych zniszczeń. Czasami nie warto wydawać ogromnej sumy pieniędzy, kiedy możemy mieć ten sam model z drugiej ręki i w rozsądnej cenie.