Polacy stawiają na coraz droższe smartfony!

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się na temat inflacji. Można wręcz powiedzieć, że mamy globalny kryzys i nikt nie wie, kiedy kryzys ten się zakończy. Z drugiej strony rosnące ceny nie zawsze wydają się przeszkodą.

Raport Digital Care

Chodzi o raport Digital Care, z którego wynika, że Polacy stawiają na coraz droższe smartfony. Co by nie mówić, mamy chyba do czynienia z niespodzianką.

Warto także pamiętać o tym, że sprawa jest znacznie bardziej złożona, niż niektórym może się zdawać. Weźmy sobie pod uwagę najmłodszych, czyli osoby pełnoletnie, które nie mają jeszcze 30 lat – te osoby najchętniej sięgają po drogie urządzenia. Trzeba też przyznać, że nie ma w tym niczego zaskakującego – młodzi ludzie zawsze zdawali się najbardziej zainteresowani technologią. Choć wypada też podkreślić, że sprowadzanie wszystkiego do technologii nie jest dobrym pomysłem.

Na pewno należy również zaznaczyć, że większość respondentów korzysta ze smartfona mającego najwyżej 1,5 roku – zmiany są bardzo częste. Możemy też przeczytać, że częste powody zmiany to awaria, zniszczenie, nowa oferta i brak wsparcia technicznego. Ciekawe jest też to, że polscy respondenci najczęściej decydują się na Androida. Dość powiedzieć, że Androida ma aż 86% respondentów (iOS znajdziemy u 12% badanych).

Odwrócenie trendu

Możliwe, że wiele osób zadaje sobie pytanie, czy z upływem czasu trend może się odwrócić? Odpowiedź na to pytanie jest obecnie niemożliwa, aczkolwiek zawsze warto pospekulować. Znaczenie ma choćby to, co gwarantują poszczególne urządzenia – kiedy nie można mówić o znaczących nowościach, trudno liczyć, że ktoś będzie chciał płacić więcej. Nie ma też co ukrywać, że mamy do czynienia z wychodzeniem naprzeciw oczekiwaniom – oferowanie rozłożenia płatności w czasie nie powinno nikogo dziwić. Do tego widać spore zainteresowanie najmem. Krótko mówiąc, wdrożono pewne rozwiązania, które na ten moment wystarczą, ale z upływem czasu może się to zmienić.

Wieści dotyczące smartfonów możesz znaleźć także pod tym linkiem.