Telefon na kartę, mix, czy abonament, które rozwiązanie wybrać?

Telefon na kartę, mix, czy abonament, które rozwiązanie wybrać?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek, niezależnie od wieku posiada telefon komórkowy. Dzięki popularności tych urządzeń na rynku dostępnych jest wiele ofert najróżniejszych operatorów sieci komórkowych. Mix, telefon na kartę, czy abonament sprawiają, że korzystanie z telefonu wiąże się z konkretnymi usługami dodatkowymi i promocjami. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie?

Wiele osób wybierając ofertę dla siebie, kieruje się przede wszystkim tym, aby cena była najniższa. Warto wziąć pod uwagę coś więcej niż koszty, ponieważ najważniejsza podczas dokonywania wyboru jest oferta. Warto również wybrać operatora, który gwarantuje zadowalającą jakość usług. Jeśli chcemy podjąć najlepszą decyzję, to powinniśmy ustalić, na czym najbardziej nam zależy. Zastanówmy się, z jakich usług komórkowych korzystamy najczęściej i niech one będą naszym punktem zaczepienia podczas wybierania oferty.

Telefon na kartę

Telefon na kartę jest często wybierany ze względu na fakt, że nie wymaga on podpisywania umów, a także uniemożliwia przekroczenie określonej przez nas podczas doładowania kwoty. Posiadając telefon na kartę, możemy doładować go określoną kwotą, której całość możemy później wykorzystać na rozmowy, smsy, czy korzystanie z internetu. Praktycznie każda sieć komórkowa posiada krótkie kody promocyjne, które po pobraniu z salda konta odpowiedniej opłaty pozwalają na miesiąc smsowania, czy dzwonienia bez limitu, a także na zakup pakietu internetowego odpowiadający naszym potrzebom. Pakietów jest na tyle dużo, że z pewnością każdy użytkownik wybierze coś dla siebie.

Telefon na kartę to doskonały wybór dla wszystkich osób, które nie lubią wiązać się umowami. Również osoby, które lubią mieć pełną kontrolę nad swoimi wydatkami, docenią to rozwiązanie. Użytkownicy telefonów na kartę muszą pamiętać jednak, że należy regularnie zasilać nasze konto, w przeciwnym razie może ono ulec blokadzie.

Mix, czyli połączenie karty i abonamentu

Praktycznie każda sieć komórkowa ma w swojej ofercie mix, czyli połączenie abonamentu i oferty na kartę. Warunki korzystania z mixu, podobnie, jak przypadku abonamentu regulowane są umową na określony czas. W przypadku mixu nie opłacamy faktur oraz rachunków, tylko podobnie jak w przypadku oferty na kartę doładowujemy konto. Kwota doładowania regulowana jest umową z operatorem, podobnie jak częstotliwość jego wykonywania.

Należy wspomnieć, że ogromną zaletą mixu jest fakt, że podobnie, jak w przypadku abonamentu mamy możliwość wybrania dołączonego do oferty smartfona za symboliczną złotówkę. W dodatku mix również posiada możliwość włączenia płatnych pakietów internetowych, a także skorzystania z nielimitowanych rozmów i smsów.

Telefon na abonament

Abonament to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które często korzystają z telefonu, a przy tym mają regularne dochody. Większość sieci komórkowych oferuje nielimitowane rozmowy oraz smsy w ramach abonamentu, a do tego również pakiet internetowy o określonej wielkości. Jeśli wybierzemy taką ofertę, to opłata będzie stała niezależnie od tego, ile rozmów przeprowadzimy, czy ile wiadomości wyślemy.

W ramach abonamentu możemy również wybrać telefon odpowiadający naszym potrzebom. Operatorzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują zarówno telefony za złotówkę, jak i najnowocześniejsze modele, których koszt można rozłożyć na raty, które co miesiąc doliczane są do kosztów abonamentu.

Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzemy, pamiętajmy, aby dokładnie czytać umowę i zadawać pytania w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.