Co nowego od Xiaomi?

Chiński producent niskobudżetowej elektroniki niesamowicie szybko się rozwija. Chwali się, że jego smartfony z najniższej półki oferują dużo więcej niż dużo droższa konkurencja. Na początku maja w sprzedaży pojawił się niskobudżetowy telefon marki Xiaomi, czyli Redmi. Redmi Note 9S po raz kolejny szybko zyskał na popularności w Polsce, ponieważ stosunek jakości do ceny jest optymalny. Co prawda, szefowie Xiaomi wciąż zapowiadają podwyżki cen swoich urządzeń, ale jak na razie nadal są niskobudżetowym rozwiązaniem dostępnym dla każdego. Firma nie osiada na laurach, cały czas się rozwijając. W połowie lipca odbyła się konferencja, na której przedstawiono aż 3 nowe modele Xiaomi Redmi 9, które niebawem wejdą do sprzedaży. Zaprezentowano tam także nową opaskę MiBand 5 i hulajnogę elektryczną Mi Electric Scooter Pro 2. 

Trzy nowe smartfony serii Redmi 9

Na samym początku chiński producent pochwalił się, że jego smartfony będą oferowały dużo więcej od konkurencji za dużo niższą cenę. Nowy Redmi 9 ma występować w trzech wersjach, oferując lepszy wyświetlacz, baterię, szybkość i aparat. Pierwszym z nich będzie flagowiec Redmi 9 o najlepszych parametrach, potem przedstawiono Redmi 9C-wersję typowo budżetową i najtańszy Redmi 9A. 

Redmi 9-specyfikacja techniczna

Powszechnie wiadomo, że największym konkurentem Xiaomi jest Samsung. Nowy Redmi 9 będzie miał ekran o wielkości przekątnej 6.53” z rozdzielczością FHD+. Są to cechy, które zdecydowanie przebijają taki telefon jak Samsung A30s. Co więcej, obiecano odporność na zachlapania, stanowi to już podstawę każdego flagowca, a także wygodę użytkowania poprzez czytelny i łatwy w obsłudze intefejs. Ekran modelu będzie także jak w przypadku większości telefonów, zabezpieczony odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass. Za jego szybkie działanie odpowiada procesor Helio G80 o specyfikacji technicznej nawet 4GB LPDDR4X RAM. Smartfon wyposażono w port USB typu C, szybkie ładowanie o mocy 18W i 512 GB szybkiej pamięci.

Zakłada się, że bateria będzie mocniejsza niż w przypadku innych modeli, jej pojemność to aż 5020 mAh, czyli jest większa niż ta, w którą wyposażony został Samsung Galaxy S20 Ultra. W Xiaomi Redmi 9 zostaną wbudowane cztery aparaty. Będzie to 8MP-ultraszerokokątny, 13MP-główny, 5MP-makro i 2MP-czujnik głębi. Stale obecne będą takie funkcje jak tryb portretowy, panorama, czy wywoływanie zdjęć ruchem dłoni. Oczywiście, telefony są wyposażone w Minijacka, Bluetooth 5.0, bezprzewodowe radio FM, czujnik podczerwieni i NFC. Zbliżeniowe płatności lub przesył danych nie są tu problemem. Na konferencji na razie podano sugerowane ceny, wynoszą one: 

  • 149 euro za wersję z 3GB RAMu i 32GB pamięci wewnętrznej;
  • 169 euro za wersję 4GB RAMu i 64GB pamięcie wewnętrznej. 

Redmi 9C-specyfikacja techniczna

Drugą opcję stanowi Redmi 9C, który wyposażono w trzy aparaty, a mianowicie 13MP główny, 2MP makro i 2MP czujnik głębi. Poza tym telefon będzie miał tak samo, jak jego poprzednik port USB typu C, Bluetooth 5.0, Minijack, czujnik podczerwieni i NFC. Jest to nieco tańsza wersja wcześniej przedstawionego Redmi 9. Za jego działanie będzie odpowiadał procesor Helio G35. Ceny tego smartfona to: 

  • 119 euro za wersję 2GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej;
  • 139 euro za wersję 3GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. 

Redmi 9A-specyfikacja techniczna

Ostatnia propozycja smartfona od Xiaomi to Redmi 9A. Bez wątpienia jest to najbardziej budżetowa wersja ze wszystkich. Wyposażony został w pojedynczy apart o 13 MP. Nieco słabszy procesor Helio G25 niż pozostałe oraz mniejszą baterię o pojemności 5000 mAh. Nie posiada innego wariantu. Jego cena wynosi jedynie 99 euro za wbudowane 2GB RAMu i 32GB pamięci wewnętrznej. 

Jak widać, chiński producent ma wiele do zaoferowania na nadchodzący rok. Nie podano końcowej daty premiery danych modeli. Jedno nie ulega wątpliwości-premiery smartfonów serii Redmi zawsze cieszą się dużą popularnością wśród ludzi. Mają one niewielką cenę, dosyć dobre aparaty, a ich obsługa jest niezwykle łatwa. Jest to dobry wybór dla każdego, kto chce otrzymać dobry sprzęt w niskiej cenie.