Nietypowe smartfony i koniec działalności LG

Rozwój na rynku smartfonów to coś, co trudno opisać – po prostu trzeba śledzić to, co się dzieje. Niemniej warto podkreślić, że wśród nowości mogliśmy ujrzeć nietypowe propozycje. Co więcej, szczególnie należy wyróżnić przedsiębiorstwo LG. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest to przedsiębiorstwo, które stawiało na nietypowe smartfony – tak, czas przeszły nie jest pomyłką.

Brak oczekiwanych rezultatów

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że przedsiębiorstwo nie uzyskiwało satysfakcjonujących rezultatów. Taki stan rzeczy trwał bardzo długo i co ciekawe, w ubiegłym roku sytuacja zaczęła się zmieniać na lepsze. Niektórzy mogli nawet pomyśleć, że LG powalczy z chińską konkurencją. Jak się jednak okazało, rzeczywistość jest zupełnie inna – LG postanowiło zakończyć działalność.

Co dalej?

Warto jednak pamiętać, że firma nie znika – to koniec zajmowania się smartfonami. Trzeba też przyznać, że na oficjalne zakończenie działalności przyjdzie nam trochę poczekać – dział zajmujący się smartfonami zostanie zamknięty z końcem lipca.

Władze LG poinformowały, że takie podejście pozwoli skoncentrować się na innych obszarach – należy przez to rozumieć m.in. robotykę czy komponenty do aut elektrycznych. Jeszcze dobra wiadomość dla fanów smartfonów LG – aktualne modele smartfonów pozostają w sprzedaży. Ponadto można usłyszeć o wsparciu, które będzie zależeć od regionu. Pamiętajmy też o tym, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych informacji.

Wypada także dodać, że rezygnacja ze smartfonów nie oznacza rezygnacji z rozwiązań sieciowych.