Kiedy rozwój staje się problemem

Rozwój smartfonów (i wszystkiego innego) to oczywiście pozytyw, ale zawsze należy liczyć się z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Dla niezorientowanych – chodzi o działanie urządzeń firmy LG.

Dzwonienie i odbieranie połączeń

Smartfony gwarantują mnóstwo opcji, ale musimy pamiętać o tym, że podstawą jest choćby dzwonienie i odbieranie połączeń. Być może zabrzmi to szokująco, ale mowa o opcjach, które w ostatnim czasie nie dla wszystkich były dostępne – to nawiązanie do wspomnianej już firmy LG.

Zacznijmy od przedstawienia sytuacji, ponieważ bycie na bieżąco nie zawsze jest proste. Krótko mówiąc, mogliśmy usłyszeć o problemach z działaniem modelu LG V40 i G7 ThinQ. Warte podkreślenia jest również to, że mówienie o tych modelach nie oznacza, iż z pozostałymi wszystko było w porządku. Przechodząc już do sedna sprawy, możemy mówić o czymś niezrozumiałym, gdyż dzwonienie i odbieranie połączeń po prostu było niemożliwe. Rzecz jasna nie miało to związku z zasięgiem. Wypada także odnotować, że SMS-y i MMS-y działały bez zarzutu.

Z drugiej strony można powiedzieć o sporym szczęściu, bo przyczyna kłopotu szybko została ustalona – okazało się, że problem wynika z aktualizacji aplikacji Google. Ważne jest też to, że nie można mówić o winie producenta telefonu – ewentualne pretensje należy kierować do twórców Androida. Ponadto rozwiązanie problemu jest pros te – wystarczy odinstalować aktualizację aplikacji Google. Co więcej, nie jest to jedyna opcja, ponieważ możemy usłyszeć, że kolejna aktualizacja pozwoliła pozbyć się kłopotu.

Dobrze też pamiętać o tym, że awarie powodowane przez aplikację Google’a to nie jest rzadkość.