Ile czasu spędzasz przed ekranem smartfona?

Czas spędzany przed ekranem smartfona to temat, nad którym pewnie wiele osób się nie zastanawia. Jest to jednak błąd, ponieważ niejednokrotnie możemy mówić o utracie kontroli. Pamiętajmy też o tym, że niemałe znaczenie mają cele, do jakich smartfony są wykorzystywane.

Czy technologia na pewno służy ludzkości?

Zmiany są czymś nieuchronnym, ale dobrze byłoby, aby wszystko podążało we właściwym kierunku. Obecnie można mieć wątpliwości związane właśnie z kierunkiem. Zresztą najlepszym tego przykładem jest Tim Cook (prezes Apple) – w jego rozmowie z serwisem Bustle znajdziemy wypowiedź, wedle której mamy problem, bo ludzkość służy technologii. Mówiąc prostszym językiem, jego zdaniem ludzie za bardzo korzystają z technologii.

Czas przed ekranem

Możemy dowiedzieć się również tego, że stąd pomysł, aby opracować rozwiązanie pozwalające na przedstawienie czasu spędzanego przed ekranem. Można też powiedzieć, że jest to swego rodzaju powiadomienie, które może okazać się niezwykle cenne. Niektórzy mogą oznajmić, że taka dodatkowa kontrola jest bezzasadna, ale nic bardziej mylnego – z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że wiele osób zapomina się podczas korzystania ze smartfonów.

Dobrze również wziąć pod uwagę, że informacja o czasie przed ekranem może wpłynąć na unikanie niektórych opcji. Jeżeli są interesujące opcje, warto z nich korzystać, aczkolwiek realia są takie, że nie wszystko jest właściwe w każdej chwili.

Pamiętajmy także o tym, że uświadamianie użytkowników jest istotne, ale na koniec sami jesteśmy za siebie odpowiedzialni.