Jak zachować bezpieczeństwo w Internecie?

Bezpieczeństwo w Internecie to bardzo poważna sprawa, której nie można lekceważyć. Zagrożenia w Internecie mogą czyhać szczególnie na dzieci, ale także i dorośli mogą być ofiarami takiej przemocy internetowej. Zagrożenia w Internecie są związane także z różnymi przelewami bankowymi.

Przede wszystkim, by ochronić się przed wirusami, nie wolno ściągać programów z nieznanych źródeł. Nie wolno również wchodzić w żadne linki, które mogą się pojawiać na różnych stronach, gdy wyglądają podejrzanie lub nakazują podania naszego numeru telefonu. To samo tyczy się także otwierania dziwnych maili. Jeśli zobaczymy podejrzanego maila w naszej skrzynce, to lepiej jest pominąć taki mail lub po prostu go usunąć. Dzięki takiej ostrożności zmniejszymy szanse na to, że ściągniemy niechcący wirus na nasz komputer, którego jest potem trudno się pozbyć.

W jaki sposób wybrać optymalne zabezpieczenie komputera przed wirusami? Wystarczy zerknąć na ranking programów antywirusowych, opracowany przez specjalistów w tej dziedzinie. Wówczas nie musisz się głowić nad tym, czy twoja wiedza na ten temat jest wystarczająca żeby dokonać dobrego wyboru. Redakcja poleca program Bitdefender Total Security, który jest złotym środkiem między ceną a gwarantowaną jakością ochrony komputera przed wirusami.

Jak prowadzić bezpieczną bankowość w Internecie?

Bankowość w Internecie jest szczególnie narażona na działania hakerów, którzy czekają na to, by zabrać nam środki, które mamy na koncie. Trzeba być ostrożnym przy każdej najmniejszej transakcji. Również należy uważać na operację wykonywane tak zwanym Blikiem. Przez Blik bardzo często złodzieje próbują wykraść pieniądze z naszego konta. Bardzo często także złodzieje podają się za naszych członków rodziny i proszą o podanie kodu, który wysyła Blik. Gdy podamy taki kod bez upewnienia się, że dana osoba na pewno potrzebuje naszych pieniędzy, to możemy się narazić na wielkie straty pieniędzy. Dlatego też każdy przelew bankowy należy przeprowadzać bardzo dokładnie. Musimy unikać podawania naszych danych osobowych na różnych stronach internetowych. Dlatego też banki często proszą o podwójną weryfikację danego przelewu. Dzięki temu wiemy, że nasz przelew jest bezpieczny. Wtedy także z konta zostanie przelane tylko tyle pieniędzy, ile potrzebujemy przelać.

Jak uchronić dziecko w Internecie?

Dziecko w Internecie jest bardzo narażone na tak zwany cyberatak oraz przemoc internetową. Dlatego ważne jest, by rodzice albo kontrolowali to, co przegląda nasze dziecko, albo założyli blokadę rodzicielską. Dzięki temu będziemy mogli nasze dziecko ochronić przed wejściem na niepożądane strony. Warto, jest też zwracać uwagę na zachowanie naszego dziecka, czy nie zmieniło się ono poprzez używanie różnych mediów społecznościowych i czy nie doznaje tam tak zwanego hejtu. Należy także wytłumaczyć dziecku, czemu nie może wchodzić na różne strony oraz co ma zrobić w przypadku, gdy dotknie go przemoc w Internecie. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule, zapraszamy.

Jak uchronić się przed wyłudzeniem danych osobowych w Internecie?

By uchronić się przed wyłudzeniem danych osobowych w Internecie, to nie należy podawać ich na różnych stronach. Również nie można wypełniać wszelki formularzy, które oferują jakieś bony lub zniżki, które wydają się być podejrzane. Nie można także udostępniać naszych danych osobowych na żadnych mediach społecznościowych. Dzięki temu będziemy pewni, że nasze dane osobowe, nie wyciekną dalej w świat.

Bezpieczeństwo w Internecie jest bardzo ważne. Trzeba być cały czas ostrożnym, zwłaszcza gdy w grę wchodzi zrobienie przelewu lub podania naszych danych osobowych. Również trzeba uczyć nasze dzieci, jak muszą się bezpiecznie poruszać po Internecie.