Po co potrzebne są smartfony? Raport Sensor Tower

Smartfony cieszą się ogromną popularnością. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że smartfony gwarantują wiele możliwości. Co za tym idzie, może pojawiać się pytanie, do czego ludzie wykorzystują smartfony?

Wnioski płynące z Sensor Tower

Firma analityczna Sensor Tower opublikowała raport, który wskazuje na to, że coraz częściej decydujemy się na zakup aplikacji i gier. Można też dodać, że chodzi o system Android i iOS.

Dobrze też odnieść się do szczegółów – możemy przeczytać, że w 2021 roku (oczywiście rok ciągle trwa) wydano ponad 133 miliardy dolarów. Trudno też nie zadać sobie pytania, co cieszyło się największym zainteresowaniem? Co więcej, znamy nawet odpowiedź – największą popularnością cieszy się Google One. Można również spojrzeć na sytuację w ten sposób, że darmowa przestrzeń w chmurze jest niewystarczająca.

Zatrzymajmy się jeszcze przy grach – gry mobilne mogą kojarzyć się z komputerami czy konsolami. To zrozumiałe, ale wydaje się, że zwolennicy smartfonów nie mają prawa narzekać. W każdym razie takie wrażenie można odnieść, kiedy zapoznamy się z przychodami, jakie ma Google Play. Krótko mówiąc, gry odpowiadają za ponad 75 procent przychodów. W takiej sytuacji można zastanawiać się nad tym, co by było, gdyby nie gry. Rzecz jasna trudno pokusić się o konkrety, ale raczej moglibyśmy mówić o kłopotach. Z drugiej strony trzeba byłoby myśleć nad alternatywami, a co by nie mówić, takie myślenie może czasem przynieść zupełnie niespodziewane rezultaty. Nie przez przypadek słyszy się o tym, że szczęściu należy pomagać.