Oryginał czy zamiennik ? – jaką baterię do iPhona wybrać

Wielu użytkowników iPhonów bo pewnym czasie użytkowania urządzenia staje przed koniecznością wymiany baterii na nową. Dzieje się tak, ponieważ akumulatory stosowane w iPhone należą do elementów, które ulegają zużyciu pod wpływem upływającego czasu. Dziś odpowiemy na pytanie: czy lepiej wybrać baterię oryginalną, czy może wysokiej jakości zamiennik.

Oznakami zużytej baterii są m. in konieczność, częstego ładowania telefonu, szybkie nagrzewanie się oraz wszystkie negatywne zmiany mające związek z wydajnością telefonu oraz szybkością procesora. Na szybsze zużycie baterii wpływają także: korzystanie z nieoryginalnych lub szybkich ładowarek, częste „doładowywanie” iPhona oraz intensywne korzystanie z iPhona podczas ładowania.

Część oryginalna, czy część zamienna ?

Chcąc wymienić baterię w iPhone udajemy się najczęściej do autoryzowanego serwisu telefonów Apple lub innego, profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą iPhonów. Samodzielna próba wymiany tego podzespołu może skutkować uszkodzeniem delikatnej elektroniki telefonu, przegrzaniem baterii, a w skrajnych przypadkach – wybuchem uszkodzonej baterii. Niestety wiele dostępnych na rynku serwisów nie podaje informacji z jakich podzespołów korzysta. Mogą być to baterie o zbyt małej pojemności, używane lub mające problemy z wydajnością. Nieoryginalne baterie mogą również powodować problemy z prawidłową współpracą z systemem iOS, m.in. w prawidłowy wskazywaniem poziomu naładowania. Bardzo częstym problemem zgłaszanym przez użytkowników iPhone jest również brak pokazywania kondycji baterii w ustawieniach. Jest to spowodowane zastosowaniem nieoryginalnej baterii.

Wiele serwisów w celu zmniejszenia kosztów zamawianych części wybiera nieoryginalne elementy, często o wątpliwej jakości. Tego rodzaju zamienniki, o słabej jakości ogniwa w dość szybkim krótkim czasie prowadzą do zniszczenia układu ładowania na płycie głównej telefonu, co wiąże się z naprawami rzędu kilkuset złotych. Czy zatem należy wybierać tylko część oryginalną i korzystać z usług autoryzowanych serwisów? Niekoniecznie.

Gdzie wymienić baterię w iPhone?

Bez wątpienia największą zaletą części zamiennej jest niewątpliwie ich cena – znacznie niższa od ceny wymiany baterii na oryginalny element. Na szczęście na rynku istnieje wiele profesjonalnych serwisów takich jak naprawiPhona.pl, które korzystają z zamiennych części, wyprodukowanych zgodnie najwyższymi standardami firmy Apple. Są to zamienniki, które posiadają odpowiednie certyfikaty producenta i mogą być montowane zamiennie z elementami oryginalnymi. Baterie te wyposażone są w oryginalne sterowniki, które nie powodują szkodliwych dla telefonu skoków napięcia, a także są prawidłowo odczytywane przez urządzenie. Jeżeli zatem zajdzie potrzeba wymiany baterii w telefonie marki Apple, bardzo istotne jest, by taka naprawa została przeprowadzona przez certyfikowanych techników, którzy korzystają tylko z najwyższej jakości baterii, w przeciwnym razie można narazić się na koszty, znacznie przekraczające wartość oryginalnej baterii.