Dozowanie insuliny z telefonu

Świat pędzi w szybkim tempie i co za tym idzie, łatwo pozostać w tyle. Najlepszym dowodem na to informacja o dozowaniu insuliny z telefonu. To nie jest pomyłka – Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła pierwszą aplikację mobilną dla cukrzyków.

Co wiemy na ten temat?

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o rozwiązaniu, za które odpowiada Tandem Diabetes Care. Przechodząc już do samego rozwiązania, warto wiedzieć, że możemy mówić o możliwym zaprogramowaniu pompy insulinowej t:slim X2 od tego samego producenta.

Wypada też zaznaczyć, że osoby chorujące na cukrzycę mogą doświadczyć sporej zmiany. Krótko mówiąc, chodzi o wygodę obsługiwania pomp insulinowych. Dotychczas dawki insuliny mogły być programowane bezpośrednio w pompie, a teraz można mówić o alternatywie w postaci mobilnej aplikacji. Dobrze także wiedzieć, że mamy dwa atuty – należy przez to rozumieć wygodę i opcję, która jest o wiele bardziej dyskretna.

Istotne są też możliwości, z jakimi wiąże się aplikacja – wystarczy wziąć pod uwagę choćby wyświetlanie historii przyjmowania insuliny czy prognozę poziomu cukru we krwi.

Możliwe zmiany

Warto jeszcze nawiązać do przeszłości – czy akceptacja aplikacji oznacza, że Tandem Diabetes Care zaprzestanie prac nad jej ulepszeniem? Przyszłość to oczywiście niewiadoma, ale można przypuszczać, że prace nad rozwojem aplikacji nieustannie będą trwać. Takie są czasy – brak rozwoju może oznaczać, że szybko powstanie coś lepszego.

Jeśli szukasz informacji związanych z cukrzycą, pora zapoznać się z wiadomościami dostępnymi pod tym adresem.