Harry Potter zagości na naszych smartfonach?

Gry kojarzą się z komputerami czy konsolami, ale trzeba też pamiętać o grach mobilnych. Gry mobilne dla wielu osób mogą wydawać się niezbyt interesujące, ale są też tacy, którzy bardzo lubią tego typu propozycje.

Harry Potter

Za przykład może posłużyć Harry Potter: Magic Awakened. Jest to gra, której premiery doczekamy się w tym roku i co najważniejsze, jest to gra przeznaczona na urządzenia mobilne. Odpowiedź na pytanie zadane w tytule jest niemożliwa, ale zawsze można pokusić się o spekulacje – zwłaszcza że tematów do rozmów nie brakuje.

Na początek należy podkreślić, że wcielenie się w Harry’ego Pottera nie będzie możliwe. Być może niektórzy czują się zawiedzeni, ale zostawmy to. Koniecznie trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że akcja toczy się 10 lat po wielkiej bitwie o Hogwart. Wiemy również, że należy nastawiać się na eksplorację czarodziejskiego świata, naukę i wykorzystywanie zdobytej wiedzy. Przy nauce możemy mówić o eliksirach i zaklęciach – sytuacja jest prosta, prawda? Wykorzystywanie wiedzy potrzebne jest przy walce ze stworzeniami, jak i w trakcie potyczek z innymi graczami.

Wypada też wiedzieć, że chodzi o propozycję na iPhone’y i smartfony z Androidem.

Chiński sukces

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że mowa o grze, która w Chinach pojawiła się w ubiegłym roku. Możemy więc mówić o pewnych wnioskach i co najważniejsze, są to wnioski bardzo optymistyczne – jest to najbardziej dochodowa gra mobilna w tym kraju. Można też powiedzieć, że potencjał jest olbrzymi i mamy do czynienia z próbą wykorzystania tego potencjału. Dobrze również wiedzieć, że w tym roku czeka nas debiut na terenie obu Ameryk.