Uwaga na oszustów!

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat różnego rodzaju oszustw i trzeba przyznać, że nie ma w tym niczego zaskakującego. Można wręcz powiedzieć, że może być nawet gorzej. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę ostatnie informacje dotyczące nowego ataku na smartfony.

SMS Bomber

Chodzi o hacktoole, czyli narzędzia mające pomóc hakować i wykonywać różne sztuczki. Warte odnotowania jest też to, że mowa o czymś bardzo niebezpiecznym – tyczy się to samego użytkownika, jak i osób znajdujących się w otoczeniu.

Dobrze też zdawać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z oprogramowaniem dla systemu Windows, które w szarej strefie jest świetnie znane. Można również powiedzieć, że mowa o rozwiązaniu, które służy do masowej wysyłki wiadomości tekstowych. Nie trzeba też chyba dodawać, że w konsekwencji mamy zapchanie skrzynki odbiorczej. Rzecz jasna jest to nieszczególnie groźne, ale na tym nie koniec.

Chińska grupa hakerska Tropic Trooper (Earth Centaur, KeyBoy lub Pirate Panda) dystrybuuje specjalnego bombowca. Badacze z Check Point alarmują, że powstała zmodyfikowana i co najważniejsze, bardzo szkodliwa wersja. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, jest trojan Yahoyah – trojan ten pozwala gromadzić informacje o zainfekowanym systemie i pobliskich sieciach bezprzewodowych. Po wszystkim dochodzi do przesyłania wiadomości na zdalny serwer.

Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to akcja dotycząca spamerów czy osób lubiących robić sobie żarty. Dobrze by było, gdybyśmy mieli taką sytuację, ale raczej jest inaczej. Wystarczy posłuchać ekspertów – słyszy się, że widzimy zapowiedź czegoś większego. Ponadto akcja ma mieć związek ze smartfonami. Z drugiej strony widać, że żadne detale nie są ujawnione.

Tutaj przeczytasz o tym, że oszustwa wymierzone są także w młodych ludzi.