Funkcjonalność smartfonów

Można przypuszczać, że rodzice bardzo często narzekają na to, iż dzieci korzystają ze smartfonów. Korzystanie ze smartfonów to temat, który może wzbudzać różne opinie, ale wydaje się, że przede wszystkim chodzi o jedno – częstotliwość. Nieustanne wpatrywanie się w niewielki ekran (niewielki w porównaniu do komputerów) to nic dobrego. Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym wielu rodziców nie rozumie fenomenu smartfonów. Choć trzeba też przyznać, że sytuacja zmienia się na lepsze – wystarczy zwrócić uwagę na popularność smartfonów.

Na czym polega fenomen smartfonów?

Warto też odnieść się do wspomnianej popularności smartfonów – co sprawia, że smarfony są popularne? Odpowiedź na pewno nie należy do najprostszych. Niemniej jednak dobrze pokusić się o przypuszczenia. Zresztą wystarczy spojrzeć na funkcjonalność – smartfony mogą kojarzyć się z dzwonieniem czy pisaniem wiadomości, ale to nie wszystko. Mówiąc wprost – smartfon to praktyczne urządzenie, wszak możemy mówić o zastąpieniu kilku czy nawet kilkunastu urządzeń (oczywiście trudno mówić o konkretach).

Można też powiedzieć, że smartfony to odpowiedź na rzeczywistość, która się zmienia. Niektórzy mogą powiedzieć, że kiedyś żyło się bez smartfonów, ale kiedyś było inaczej. Pamiętanie o przeszłości jest ważne, ale kluczowa jest teraźniejszość. Warto też podkreślić, że zawsze być lepiej. Najbardziej wyrazistym przykładem jest chyba bateria. W zasadzie jest to w pewnym sensie dziwne – wiele możliwości to zachęta do częstego korzystania z urządzenia, a z drugiej strony częste korzystanie z urządzenia skutkuje szybkim wyczerpaniem się baterii.