Orange Polska startuje z programem Re!

Orange Polska rozpoczęło program Re – inicjatywa ta może zmienić wiele. Dla niezorientowanych – chodzi o program, który ma zachęcić do dłuższego korzystania z urządzeń.

Podążanie za zmianami

Nowości to coś zupełnie normalnego, ale nie oznacza to tego, że należy natychmiastowo podążać za wszelkimi zmianami. Krótko mówiąc, konieczna jest szeroko pojęta odpowiedzialność.

Nie ma sensu teraz rozwodzić się nad tym, co kryje się za odpowiedzialnością – skoncentrujemy się teraz na trosce o planetę. Jak się można domyślić, program Re powstał właśnie z myślą o planecie. Nazwa programu może brzmieć tajemniczo, ale wyjaśnienie jest bardzo proste – chodzi o REgenerację, REcykling i REnowację. REgeneracja to oczywiście nacisk na wydłużanie czasu urządzeń. Przy REcyklingu mamy sprawy złożoną – celem jest powrót urządzeń do obiegu, czyli zwrot i odkup. REnowacja to nawiązanie do dawania urządzeniom nowego życia.

Re może na początku wiązać się ze swego rodzaju niechęcią. Z drugiej strony czasami wystarczy wszystko dokładnie przemyśleć – zdarza się, że nie wiemy o zaistniałych okolicznościach. Wypada też podkreślić, że nikt nie mówi o rezygnacji z urządzeń – w końcu nie ma urządzeń niezniszczalnych. Można też dodać, że troska o planetę to coś, o czym raczej nie rozmawia się zbyt często, ale powinno być inaczej. Troska o planetę jest niezwykle istotna i co chyba najważniejsze, chodzi o wspólne zadanie. Zresztą działalność Orange jest tego przykładem – możemy mówić o pomarańczowej strategii klimatycznej #OrangeGoesGreen. Warte odnotowania jest też to, że mowa o strategii, zgodnie z którą do 2040 roku uda się uzyskać pełną neutralność klimatyczną.